خرید و قیمت دستگاه دی وی ار در دورنگاه و لیست قیمت دستگاه دی وی ار در اینجا کامل در دسترس شما قرار دارد

.

خرید و قیمت دستگاه دی وی ار

.

خرید دستگاه دی وی ار 

کلمه DVR ( دی وی آر ) در واقع مخفف شده ی DIGITAL VIDEO RECORDER است که همان کوچک شده سیستم رکورد یک کامپیوتر است که برای ضبط تصاویر دوربینهای آنالوگ  درقدیم  یا همان دوربینهای  HD  به کار میرود. این دستگاه دارای دوبخش نرم افزار و سخت افزار است .

در ضمن اگر خرید و قیمت دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته رو میخواهید در یک صفحه تمام و کمال ببینید، میتوانید بر روی آن کلیک کنید تا با فیلترهای دقیق بهترین محصول را انتخاب کنید

 رو میخواهید، میتوانید بر روی آن کلیک کنید تا تمام دوربین ها را با فیلترهای موجود تمام و کمال ببینید

قیمت دستگاه دی وی آر 

قیمت دی وی آر ، با توجه به نوسان های گذشته امکان قیمت گذاری دقیق و به روز برای دستگاه DVR  وجود ندارد. با این حال سعی شده است در راستای جلب رضایت مصرف کننده و دسترسی مشتریان به حدود قیمت دی وی ار ، لیستی از آخرین قیمت های انواع دستگاه دی وی آر ارائه گردد. همچنین می توانید  لیست قیمت دی وی ار را از این مطلب دانلود کنید. با توجه به مشخصات فنی و تعداد کانال دستگاه های DVR، طبیعی هست که قیمت آنها نیز متفاوت باشند ،بنابراین در زمان خرید دی وی آر حتماً در ارتباط با مشخصات دستگاه مورد نظر اطلاعات کسب کنید و سپس انتخاب و خرید نمایید.

کاربرد دستگاه dvr چیست ؟

از این دستگاه با توجه به هارد دیسکی که داخل آن نصب میگردد برای ضبط تصاویر دوربینها و بازبینی آن تصاویر استفاده میشود.

با وصل کردن این دستگاه به یک مانیتور شما میتوانید تمام تصاویری که به این دستگاه متصل است را به صورت یکپارچه ببینید.

از طریق این دستگاه شما میتوانید تصاویر تمام دوربینهای خود را از نظر نور، رنگ تنظیمات زمانبندی ضبط و… تنظیم کنید .

در این دستگاه با استفاده از پورت LAN  شما میتوانید انتقال تصاویر خود را بر روی بستر اینترنت و انتقال تصاویر را داشته باشید.

با توجه به پورت RS485  که در پشت این دستگاهها تعبیه شده این قابلیت را برای شما فراهم کرده تا بتوانید از دوربینهای اسپید دام نیز در ورودی این دستگاهها استفاده کنین.

مزایای دستگاه دی وی آر  :

از نقاط قوت این دستگاه مقرون به صرفه بودن آن است و اینکه این دستگاه با توجه به اینکه برای راه اندازی در محیط به اینترنت نیاز ندارد و به همین خاطر افت سیگنال نخواهد داشت  قابل تامل است.

این دسته از دوربینها و دستگاهها چون نیاز به نرم افزار ندارند بنابر این به راحتی قابل تنظیم هستن و از راه اندازی آسانتری برخوردار هستند .

درهنگام خرید دستگاه dvr به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

با توجه به اینکه این دستگاهها از تعداد ورودی دوربین محدودی برخوردار است و هر دوربین با یک کابل جدا از دوربین میتواند تا دستگاه بیاید وبه یک کانال دستگاه وصل شود بنابر این باید با توجه به نیاز، دستگاه خود را انتخاب کنیم که به طور معمول از4 کانال تا 64 کانال دستگاههای  DVR   دربازار موجود است .

اگر دوربینهای شما قابلیت انتقال صدا را دارد دقت کنید که دستگاه DVR شما حتما قابلیت ورود صدا و رکورد آن را داشته باشد .

از نکات دیگری که باید به آن توجه کنید این است که شما با توجه به نیاز خود از تعداد روزهایی که به ضبط تصاویر احتیاج دارید باید دستگاه خود را انتخاب کنید . زیرا بعضی از دستگاههای فوق تا یک حجم محدود میتوانند هارد شمارا ساپورت کنند مثلا تا حجم 4 ترابایت میتوانند هارد را ساپورت کنن و اگر شما به تعداد روزهای بیشتری برای رکورد نیاز دارید حتما باید از دستگاه دیگری استفاده کنید تا بتواند از هارد با حجم بالاتر پشتیبانی کند .

تعداد فریمهایی که این دستگاههها پشتیبانی میکنند هم متفاوت هست. مثلا اگر دستگاه شما تا دوربین 2 مگاپیکسل پشتیبانی کند ولی دوربینهای شما 4 مگاپیکسل باشد قطعا تصاویر آن دوربینها با مگاپیکسلی که پشتیبانی میکند را نشان نخواهد داد.

از قابلتهای دیگر دستگاههای DVR  این است که میتوان آنها را به دزدگیر هم متصل کرد تا درصورت وجود ایرادی در دستگاه مثل قطع شدن تصاویر یا هر ایرادی که در منوی دستگاه قابل تنظیم باشد دستگاه به ما آلارم دهد.

ضمنا شما میتوانید دستگاه DVR را در حالت موشن که همان ضبط تصاویر در صورت دیدن حرکت هست قرار دهید تا حجم کمتری از هارد شما اشغال شود با تصاویر بدون حرکت محیط .

فرمت ضبط تصاویر در این دستگاهها به دوصورت هست : فرمت H.264  که در این فرمت تصاویر به صورت فریم فریم بر روی هارد ذخیره میگردد وفرمت دیگر همان فرمت H.265 هست که فرمت به روزتری است وامروزه بیشتر دستگاههای DVR   از  قابلیت  فشرده سازی تصاویر بهره میبرند که این قابلیت  کمک میکند تا فضای کمتری از حجم هارد شما اشغال شود . امروزه برای خرید این دستگاهها بهتر است از فرمت H.265 آن استفاده کنیم .

در اکثر این دستگاهها شما میتوانید به وسیله ی کابل VGA یا کابل HDMI با توجه به ورودی مانیتور خود از دستگاه خروجی تصویر بگیرید که به این دو ورودی تصویر میتوان ورودی تصویر با فیش AV را هم اضافه کرد .

گرد آورنده مهدی اژدم خیز