خرید و قیمت سوییچ شبکه و لیست قیمت خرید سوییچ شبکه دوربین مداربسته در اینجا کامل در دسترس شما قرار دارد

.
خرید و قیمت سوییچ شبکه

.

خرید سوییچ شبکه

به طور ساده باید گفت : برای انتقال نودها (هر دستگاه فیزیکی که در یک شبکه قادر به ارسال و دریافت اطلاعات باشد) در یک شبکه به هم از دستگاه هایی همچون سوئیچ ، هاب ، روتر و …..  استفاده میکنند. اتصالات نامبرده در واقع جابجایی اطلاعات را داخل یک شبکه به عهده دارند. سوئیچ نیز یکی از تجهیزات اکتیو داخل یک شبکه است و در حالی که بسیار شبیه به هاب است اما بسیار هوشمندتر از هاب در یک شبکه عمل میکند.سوئیچ ها معمولا درلایه 2 یا همان Data Link عمل میکنند و وظیفه دارند دیتا ها یا همان بسته های اطلاعاتی را از یک دستگاه به دستگاه دیگر در داخل یک شبکه و با توجه به آدرس سخت افزاری یا همان (Mac addresses) انتقال دهند. لازم به ذکر است که سوئیچ ها یک دسته ی دیگر هم دارند یعنی سوئیچ هایی که مسیر یاب هستند یا همان سوئیچ های لایه ی 3

قیمت سوییچ شبکه :

در مورد قیمت سوئیچ ها باید گفت که بازه قیمتی این کالا بسیار بستگی به تعداد پورتهای سوئیچ و امکانات موجود در سوئیچ ها خواهد داشت. ضمن اینکه نوع برندها نیز بر این موضوع تاثیر گذار هست.
حال با هم میبینیم که کار سوئیچ شبکه در یک شبکه چیست ؟
همانطور که میدانید اطلاعات در یک شبکه به صورت بسته داده ها جابجا میشود و هر یک از این بسته های اطلاعاتی شامل آدرس مبدا و مقصد میباشند . سوئیچها با توجه به داشتن (MAC Address) که در قسمت آدرس مقصد دارند پورت مقصد را تشخیص میدهند وبسته داده خود را به همان پورت میفرستند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اگر دو آدرس مقصد مشابه بود چه خواهد شد؟ لازم به ذکر است که بدانید (MAC Address) هردستگاهی یک آدرس منحصر به فرد است و مخصوص همان دستگاه که سوئیچ با داشتن مک آدرس مقصد ، بسته ی مورد نظر را به همان آدرس میرساند و همچنین این آدرس ها را در جدولی به نام جدول مک آدرس ها ذخیره میکند.
و در آخر ببینیم که سوئیچ های شبکه جدول مک آدرس را چگونه ایجاد میکنند:
وقتی دستگاهی اطلاعاتی را به سوئیچ ارسال میکند درواقع بسته ای به سوئیچ ارسال میشود که مک آدرس مبدا آن خوانده میشود و اگر درجدول وجود نداشته باشد به جدول اضافه میشود. از طرف دیگر مک آدرس مقصد نیز در این بسته وجود دارد که ابتدا سوئیچ آن را در جدول مک آدرس جستجو میکند و اگر آن آدرس را در جدول پیدا کند آن بسته را به آن پورت میفرستد ولی اگر آدرس را در جدول پیدا نکند بسته را به تمام پورتها به جز پورت فرستنده میفرستد اما فقط این پورت گیرنده هست که بسته را دریافت میکند و پورت های دیگر آن را Fail میکنند و بسته را دریافت نمیکنند.

در این حالت اتفاقی که خواهد افتاد این است که به مرور زمان جدول مک آدرس به روز میشود و هرگاه دستگاه جدیدی به سوئیچ وصل شود طبیعتا مک آدرس آن هم به جدول سوئیچ ما اضافه خواهد شد.

خرید انواع سوئیچ شبکه :

همانطور که میدانید سوئیچ از پورتها متفاوتی برخوردار است. در بازار سوئیچهایی با 4 پورت ورودی موجود هست تا 48 پورت که این سوئیچها به دو دسته کلی تقسیم بندی میشود:

1) سوئیچ های با دو POE  و سوئیچ های بدون POE

درسوئیچهایی که با POE هستند در واقع دیتای برق نیز قابل انتقال هست و در سیستمهای نظارت تصویری در بیشتر مواقع از سوئیچهای با POE استفاده میشود تا ضمن انتقال دیتای تصویر بین دوربین و دستگاه برق نیز از سوئیچ بدون نیاز به آداپتور انتقال پیدا میکند.

سوئیچ های شبکه در دورنگاه :

درمجموعه دورنگاه با توجه به تجربه و نیاز مشتری برآن شدیم تا یک برند با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای مشتریان انتخاب کنیم تا ضمن برطرف شدن نیاز مشتری با توجه به تنوع محصولات سوئیچ خریدار کمتر نیز هزینه کند. به همین خاطر این مجموعه برند HRUi به همکاران پیشنهاد میکند  تا ضمن تنوع سوئیچها بتوانند مطابق نیاز خودشان هزینه کمتری هم داشته باشند.