خرید و قیمت دستگاه ان وی ار NVR در دورنگاه و لیست قیمت دستگاه ان وی ار در اینجا کامل در دسترس شما قرار دارد

.
خرید و قیمت دستگاه ان وی ار
.

خرید دستگاه ان وی ار

با خرید NVR این امکان را برای خود فراهم می‌کنید که تمام دوربین‌ها از یک مکان مشترک رصد، کنترل و تنظیم می شوند. به این ترتیب نیازی به بررسی کردن دقیق دوربین‌ها به صورت جداگانه نیست و می‌توانید در زمان و انرژی صرفه‌جویی بنمایید.‌

در ضمن اگر خرید و قیمت دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته رو میخواهید در یک صفحه تمام و کمال ببینید، میتوانید بر روی آن کلیک کنید تا با فیلترهای دقیق بهترین محصول را انتخاب کنید

همچنین این دستگاه می‌تواند تصاویر را به صورت بیسیم انتفال بدهد. امنیت و ایمنی استفاده از این دستگاه بالا است و کارکرد ان وی ار های تحت شبکه صورت خواهد گرفت ، با استفاده از دستگاه NVR می‌توان تعداد زیادی دوربین را از یک مکان رصد و کنترل نمود؛  همچنین آنکه این دستگاه از کابل اترنت یا شبکه پشتیبانی می‌کند.

قیمت دستگاه ان وی ار 

قیمت دستگاه nvr با توجه به برند محصول، کیفیت و ویژگی هایی که شاملش میشود ، متفاوت است. امکان دارد شخصی با خرید مثلا یک دستگاه ان وی ار ارزان کارایی مدنظر خود را دریافت میکند اما شخص دیگری قصد خرید محصولی با کیفیت بالا را داشته باشد.

نکته ای که اینجا اهمیت دارد بودجه ای هست که وجود دارد . اینکه برای خرید دستگاه ان وی آر چقدر هزینه در نظر گرفته اید. به این منظور لازم است تا لیست قیمت محصولات و ویژگی آن ها بررسی بکنید و در صورت نیاز از بهترین مشاوران و کارشناسان دورنگاه استفاده کنید.

پس از آن به درستی می توانید از میان NVR های موجود مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

دستگاه nvr چیست ؟

کلمه NVR ( ان وی آر )  در واقع مخفف شده ی Network Video Recorder است که همان عملکرد مشابه سرورها را دارند با این تفاوت که روش راحتتری برای استفاده از دستگاه برای ضبط تصاویر دوربینهای IP به کار میرود.امکان دیگری که در این دستگاهها قرار دارد قابلیت تشخیص چهره ، تشخیص پلاک ، شمارش افراد و… است . این دستگاه میتواند برق دوربینها را درصورت POE  بودن تامین کند و دوربینها بدون نیاز به آداپتور برقش تامین شود .

کاربرد دستگاه nvr (ان وی ار ) چیست ؟

از این دستگاه با توجه به هارد دیسکی که داخل آن نصب میگردد برای ضبط تصاویر دوربینها و بازبینی آن تصاویر استفاده میشود.

با وصل کردن این دستگاه به یک مانیتور شما میتوانید تمام تصاویری که به این دستگاه متصل است را به صورت یکپارچه ببینید.

از طریق این دستگاه شما میتوانید تصاویر تمام دوربینهای خود را از نظر نور، رنگ تنظیمات زمانبندی ضبط و… تنظیم کنید .

در این دستگاه شما میتوانید تعداد هاردی که پشتیبانی میکند را هم تعیین کنید از 1 هارد تا 16 هارد در دستگاههای NVR   قابل پشتیبانی هست .

مزایای دستگاه nvr  :

از نقاط قوت این دستگاه این است که میتواند تا مگاپیکسلهای بالا هم تصویر شما را نمایش دهد وبه علت تحت شبکه بودن سیستم  کیفیت تصاویر افت پیدا نخواهد کرد.

از مزایای دیگر این دستگاه اتصال مستقیم آن با یک کابل LAN   به شبکه هست .

اتصال تصاویر در این دستگاهها بیششتراز طریق کابل CAT6 و CAT7 انجام میشود.(که ازکابل CAT5  هم هنوز استفاده میشود)

از ویژگیهای دیگر دستگاه NVR این است که هر کانال آن قابلیت تنظیم و ورود تصویر با رزولیشنهای مختلف را دارد.

درهنگام خرید دستگاه nvr به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

با توجه به اینکه تعداد کانال های این دستگاه مهم هست باید در زمان خرید به تعداد دوربینهای مورد نیاز توجه داشت . این دستگاه معمولا از 4 کانال تا 64 کانال به صورت نرمال در بازار یافت میشود که البته برای پروژه های بزرگ کنپانیها دستگاههایی با ظرفیت 128 و 256 کانال را هم پیش بینی کرده اند. به تازگی کمپانی TIANDY از دستگاههایی با کانالهای زوج مثل 10 و 20 و40 کانال رونمایی کرده که در واقع 20% کانال اضافه به شما خواهد داد که این درنوع خود بسیاری لز مشکلات کاربران را حل کرده است و باعث استقبال بهتری از این دستگاهها شده .

اگر دوربینهای شما قابلیت انتقال صدا را دارد دقت کنید که دستگاه NVR شما حتما قابلیت ورود صدا و رکورد آن را به تعداد دوربینهای صدادار شما داشته باشد .

از نکات دیگری که باید به آن توجه کنید این است که شما با توجه به نیاز خود از تعداد روزهایی که به ضبط تصاویر احتیاج دارید باید دستگاه خود را انتخاب کنید . زیرا با توجه به کیفیت بالای تصاویر در دوربینهای IP   حجم بیشتری از هارد ما اشغال میشود و محاسبه و انتخاب هارد مناسب برای تعداد روزهایی که احتیاج به رکورد داریم مهم خواهد بود.

رزولیشن تصویر در این دوربینها متفاوت است لذا باید از دستگاهی استفاده کرد که این رزولیشن را پشتیبانی کند. همانطور که گفتیم شما برای هر کانال در این دستگاه میتوانید رزولیشن خاص تعریف کنید به طور مثال در یک دستگاه شما میتوانید یک کانال را با ورودی 2 مگاپیکسل تعریف کنید و کانال دیگر را با ورودی 8 مگاپیکسل تعریف کنید و دو دوربین با رزولیشنهای مختلف به دستگاه وصل کنید و تصویر بگیرید.  ببز برای روشن شدن بهتر این مطلب باید گفت : مثلا در دستگاه 16 کانالی که تا دوربین 5 مگ را ساپورت میکند شما میتوانید از 8 کانال آن با رزولیشن 5 مگ و از 3 کانال آن با رزولیشن 3 مگ و از 3 کانال دیگر با رزولیشن 2 مگاستفاده کنید .

از قابلتهای دیگر دستگاههای NVR این است که میتوان آنها را به دزدگیر هم متصل کرد تا درصورت وجود ایرادی در دستگاه مثل قطع شدن تصاویر یا هر ایرادی که در منوی دستگاه قابل تنظیم باشد دستگاه به ما آلارم دهد  و از هشدار دهنده های مختلف دستگاه میتوان استفاده کرد .

ضمنا شما میتوانید دستگاه NVR را در حالت موشن که همان ضبط تصاویر در صورت دیدن حرکت هست قرار دهید تا حجم کمتری از هارد شما اشغال شود با تصاویر بدون حرکت محیط .

فرمت ضبط تصاویر در این دستگاهها به دوصورت هست : فرمت H.264  و H.264+ که در این فرمت تصاویر به صورت فریم فریم بر روی هارد ذخیره میگردد وفرمت دیگر همان فرمت   H.265 و H.265+ هست که فرمت به روزتری است وامروزه بیشتر دستگاههای NVR   از  قابلیت  فشرده سازی تصاویر بهره میبرند که این قابلیت  کمک میکند تا فضای کمتری از حجم هارد شما اشغال شود . امروزه برای خرید این دستگاهها بهتر است از فرمت H.265+  آن استفاده کنیم .

در اکثر این دستگاهها شما میتوانید به وسیله ی کابل VGA یا کابل HDMI با توجه به ورودی مانیتور خود از دستگاه خروجی تصویر بگیرید که به این دو ورودی تصویر میتوان ورودی تصویر با کابل LAN   را هم اضافه کرد برای اتصال دستگاه به کامپیوتر یا شبکه. مسئله ی دیگری که در اینجا باید به آن اشاره شود این است که :در هنگام انتخاب کابل HDMI  به رزولیشن خروجی دستگاه و توان انتقال کابل HDMI   خود توجه داشته باشید تا تصویر مطلوبی به شما ارائه دهد.

پهنای باند دستگاه های ان وی ار :

از دیگر مسائل مطرح در دستگاههای NVR پهنای باند میباشد و هر دستگاه NVR دارای پهنای باند ورودی و خروجی مشخصی است . در واقع پهنای باند در دستگاههای NVR  تعیین میکند که چه حجم اطلاعات میتواند به دستگاه ورود و یا خروج داشته باشد.

سیستم رید ( RAID ) دستگاه nvr :

این سیستم در برخی از دستگاههای NVR  وجود دارد که در آن کل هاردهای موجود در دستگاه به صورت واحد درمی آید در واقع ذخیره ی اطلاعات به این صورت از امنیت بالاتری برخوردار است و همچنین افزایش سرعت خواندن و نوشتن و افزایش کارایی دستگاههای دوچندان میشود.